قانون تنظیم بازار غیر متشكل پولی

تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

تعريف حسابداري
حسابداري علم ثبت و تفسير معاملات، صورتهاي مالي، دفاتر و اسناد و مدارك مثبته است به طوري كه افراد غيرمتخصص نيز بتوانند درك صحيح و واضحي از وضعيت مالي و مديريتي شركت، به دست آورند.

اسلايد شو


شرکت کاوش فردا
  تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

مجموعه سوالاتی که باید در هنگام خرید نرم افزار حسابداری پرسید

نرم افزار حسابداری ابزاری است که با آن می توان فرایند های مالی را انجام داده و مدیریت نمود، گاهی شرکت های تولید کننده نرم افزارهای حسابداری گام را فراتر نهاده و با قرار دادن ابزارهایی، نرم افزار حسابداری خود را تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای کاهش ریسک، برنامه ریزی آینده و ابزاری برای یافتن مشکلات تبدیل می نمایند.
زمانی که قصد خرید یک محصول نرم افزاری را دارید همواره در مراحل خرید سوالات زیر را مطرح نمایید:

1. آیا این نرم افزار حسابداری، دارای افزونه های دیگری هم هست که در صورت لزوم به برنامه اضافه شود؟ به عنوان مثال نرم افزار چاپ چک
2. آیا شرکت ارائه دهنده دارای مشاوران فنی جهت امور مالی هست؟
3. نرم افزار حسابداری ارائه شده چگونه برخی کارها را به صورت خودکار انجام می دهد؟
4. آیا برای استفاده از نرم افزار نیاز به داشتن اطلاعات حسابداری است؟
5. آیا نرم افزار فقط با برخی سخت افزارهای خاص کار می کند یا محدودیتی ندارد؟ به عنوان مثال چاپگر
6. آیا امکان تعریف وظایف برای کاربران متفاوت در نرم افزار حسابداری وجود دارد؟
7. آیا نرم افزار حسابداری محدودیتی در انبارها، پروژه ها و... دارد یا خیر؟گروه نرم افزاری کاوش با تیم فروش و پشتیبانی قدرتمند توانایی پاسخگویی کامل در رابطه با خرید و استفاده از نرم افزارهای تولیدی این شرکت را برای شما مشتریان گرامی فراهم می نماید.

شماره تماس: 38409780-051

تلفن همراه شرکت: 09379599963

سامانه پیام کوتاه: 5000206008

وب سایت : http://www.kavoshfarda.com

ایمیل : crm@kavoshfarda.com


راه اندازي فروشگاه اينترنتي "وب سايت ايران حسابدار"


در فروشگاه اينترنتي ايران حسابدار شما مي توانيد انواع نرم افزار هاي حسابداري را به صورت بهينه سازي شده و نسخه سالم آن را دريافت و استفاده کنيد .

همچنين شما ميتوانيد از محصولات متنوعي ديگري که در اين فروشگاه موجود است ديدن کنيد .

اکنون با وارد شدن به فروشگاه و مشاهده محصولات شگفت زده شويد !!!


قانون تنظیم بازار غیر متشكل پولی

مصوب 23/10/1383 مجلس شورای اسلامی
ماده 1: اشتغال به عملیات بانكی توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی تحت هر عنوان و تأسیس و ثبت هرگونه تشكل برای انجام عملیات بانكی، بدون دریافت مجوز از بانک مركزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است. عملیات بانكی دراين قانون به امر واسطه گري بين عرضه كنندگان و متقاضيان وجوه و اعتبار به صورت دريافت انواع وجوه، سپرده، وديعه و موارد مشابه تحت هر عنوان و اعطاي وام، اعتبار و ساير تسهيلات و صدور كارت هاي الكترونيكي پرداخت و كارت هاي اعتباري اطلاق مي شود. بانک ها و صندوق هايي كه قبلاً به موجب قوانين خاص تأسيس شده اند براساس مفاد همان قوانين ادامه فعاليت خواهند داد.


جزییات بیشتر در ادامه مطلب .

2: اشخاص حقيقي يا حقوقي ديگري كه بدون دريافت مجوز از بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران به عمليات بانكي مبادرت دارند موظف اند ظرف يک ماه از تاريخ لازم الاجرا شدن اين قانون براي اخذ مجوز به بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران مراجعه و مدارک مورد نياز را ارايه نمايند. در غير اين صورت بنا به درخواست بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران ادامه فعاليت اين قبيل اشخاص توسط نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران متوقف خواهد شد. در صورت اعتراض، متقاضي مي تواند به مراجع ذي صلاح قضايي مراجعه نمايد. بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران نيز موظف است ظرف مدت سه ماه درخواست را رسيدگي و نتيجه را به متقاضي اعلام نمايد. در صورت عدم صدور مجوز، بانک ياد شده ايرادهاو نواقص پرونده را براي اصلاح و رفع آن بايد به متقاضي اطلاع دهد.
3: آيين نامه ناظر بر تأسيس، فعاليت و نظارت بر اشخاص حقيقي يا حقوقي هم چنين مسئوليت مديران و سهامداران عمده، انحلال و تصفيه و نحوه لغو مجوزهاي تأسيس آن ها براساس قوانين پولي و بانكي كشور مصوب 18/4/1351 و عمليات بانكي بدون ربا مصوب 8/6/1362 با تأييد شوراي پول و اعتبار به تصويب هيئت وزيران خواهد رسيد.
اشخاص حقيقي يا حقوقي موضوع اين ماده كه به عمليات بانكي اشتغال دارند در صورتي كه موفق به اخذ مجوز فعاليت تحت عنوان موجود يا عنوان مناسب ديگر ظرف شش ماه از تاريخ لازم الاجرا شدن اين قانون نشوند بنا به اعلام بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران حق ادامه فعاليت نخواهند داشت. متخلفين از اجراي اين حكم در صورت شكايت بانک ياد شده از طريق مقامات قضايي صلاحيت دار به مجازات حبس تا شش ماه محكوم خواهند شد.
نظارت بر حسن اجراي سياست هاي پولي و اعتباري، مصوبات شوراي پول و اعتبار و دستورات بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران به عهده بانک ياد شده است. مؤسسات و اشخاص فعال در اين زمينه مكلف اند اطلاعات لازم را در اختيار بازرسان بانک ياد شده قرار دهند. در صورت ارايه گزارش و احراز تخلف توسط بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران، اين بانک مي تواند نسبت به تعليق مجوز مؤسسات متخلف اقدام نمايد. در اين موارد، نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، مكلف به جلوگيري از ادامه فعاليت متخلفين و همكاري لازم با بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران مي باشد. در صورت اعتراض، متقاضي مي تواند به مراجع ذي صلاح قضايي مراجعه نمايد.
2: بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران پس از اعمال نظارت بر مؤسسات موضوع اين قانون نسبت به ساماندهي آنان در چارچوب مقررات موجود و شرايط ذيل اقدام نمايد:
الف) براي مؤسساتي كه شرايط ارتقا به ساير مؤسسات مالي، اعتباري غيربانكي يا بانكي را دارا باشند مجوز لازم توسط بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران صادر مي شود.
ب) كليه گزارش ها و اطلاعات به دست آمده توسط بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران كاملاً محرمانه تلقي مي شود.
ج) آيين نامه اين تبصره توسط بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران تهيه و پس از تأييد شوراي پول و اعتبار به تصويب هيئت وزيران خواهد رسيد. به منظور امكان نظارت كامل بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران بر بازار متشكل و غيرمتشكل پولي و تفكيک بازار پول و سرمايه، رياست شوراي بورس به عهده وزير امور اقتصادي و دارايي مي باشد. آيين نامه اجرايي اين قانون بنا به پيشنهاد وزارت امور اقتصادي و دارايي و با هماهنگي بانک مركزي جمهوري اسلامي ايران ظرف دو ماه به تصويب هيئت وزيران مي رسد. كليه قوانين و مقررات مغاير با اين قانون ملغي الاثر مي گردد.
قانون فوق مشتمل بر پنج ماده و شش تبصره در جلسه علني روز سه شنبه مورخ بيست و دوم دي ماه 1383 مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 30/10/1383 به تأييد شوراي نگهبان رسيد.

بخش نظرات اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان