قانون کار جمهوري اسلامی ایران-فصل دوازدهم

تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

تعريف حسابداري
حسابداري علم ثبت و تفسير معاملات، صورتهاي مالي، دفاتر و اسناد و مدارك مثبته است به طوري كه افراد غيرمتخصص نيز بتوانند درك صحيح و واضحي از وضعيت مالي و مديريتي شركت، به دست آورند.

اسلايد شو


شرکت کاوش فردا
  تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

مجموعه سوالاتی که باید در هنگام خرید نرم افزار حسابداری پرسید

نرم افزار حسابداری ابزاری است که با آن می توان فرایند های مالی را انجام داده و مدیریت نمود، گاهی شرکت های تولید کننده نرم افزارهای حسابداری گام را فراتر نهاده و با قرار دادن ابزارهایی، نرم افزار حسابداری خود را تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای کاهش ریسک، برنامه ریزی آینده و ابزاری برای یافتن مشکلات تبدیل می نمایند.
زمانی که قصد خرید یک محصول نرم افزاری را دارید همواره در مراحل خرید سوالات زیر را مطرح نمایید:

1. آیا این نرم افزار حسابداری، دارای افزونه های دیگری هم هست که در صورت لزوم به برنامه اضافه شود؟ به عنوان مثال نرم افزار چاپ چک
2. آیا شرکت ارائه دهنده دارای مشاوران فنی جهت امور مالی هست؟
3. نرم افزار حسابداری ارائه شده چگونه برخی کارها را به صورت خودکار انجام می دهد؟
4. آیا برای استفاده از نرم افزار نیاز به داشتن اطلاعات حسابداری است؟
5. آیا نرم افزار فقط با برخی سخت افزارهای خاص کار می کند یا محدودیتی ندارد؟ به عنوان مثال چاپگر
6. آیا امکان تعریف وظایف برای کاربران متفاوت در نرم افزار حسابداری وجود دارد؟
7. آیا نرم افزار حسابداری محدودیتی در انبارها، پروژه ها و... دارد یا خیر؟گروه نرم افزاری کاوش با تیم فروش و پشتیبانی قدرتمند توانایی پاسخگویی کامل در رابطه با خرید و استفاده از نرم افزارهای تولیدی این شرکت را برای شما مشتریان گرامی فراهم می نماید.

شماره تماس: 38409780-051

تلفن همراه شرکت: 09379599963

سامانه پیام کوتاه: 5000206008

وب سایت : http://www.kavoshfarda.com

ایمیل : crm@kavoshfarda.com


راه اندازي فروشگاه اينترنتي "وب سايت ايران حسابدار"


در فروشگاه اينترنتي ايران حسابدار شما مي توانيد انواع نرم افزار هاي حسابداري را به صورت بهينه سازي شده و نسخه سالم آن را دريافت و استفاده کنيد .

همچنين شما ميتوانيد از محصولات متنوعي ديگري که در اين فروشگاه موجود است ديدن کنيد .

اکنون با وارد شدن به فروشگاه و مشاهده محصولات شگفت زده شويد !!!


قانون کار جمهوري اسلامی ایران-فصل دوازدهم

مقررات متفرقه
ماده 187 : کارفرمایان مکلفند پس از پایان قرارداد کار بنا به درخواست کارگر، گواهی انجام کار با قید مدت، زمان شروع و پایان و نوع کار انجام شده را به وي تسلیم نمایند.
ماده 188 : اشخاص مشمول قانون استخدام کشوري یا سایر قوانین و مقررات خاص استخدامی و نیز کارگران کارگاههاي خانوادگی که انجام کار آنها منحصرا توسط صاحب کار و همسر و خویشاوندان نسبی درجه یک از طبقه اول وي انجام میشود، مشمول مقررات این قانون نخواهند بود.
تبصره 1 : حکم این ماده مانع انجام تکالیف دیگري که در فصول مختلف، نسبت به موارد مذکور تصریح شده است نمیباشد.جزییات بیشتر در ادامه مطلب .


ماده 189 : دربخش کشاورزي، فعالیتهاي مربوط به پرورش و بهره برداري از درختان میوه، انواع نباتات، جنگلها، مراتع، پارکهاي جنگلی و نیز دامداري و تولید و پرورش ماکیان وطیور، صنعت نوغان، پرورش آبزیان و زنبور عسل و کاشت، داشت و برداشت و سایر فعالیتها در کشاورزي، به پیشنهاد شورای عالی کار و تصویب هیئت وزیران میتواند از شمول قسمتی از این قانون معاف گردد.
ماده 190 : مدت کار، تعطیلات و مرخصی ها، مزد یا حقوق صیادان، کارکنان حمل ونقل (هوائی، زمینی و دریائی) خدمه و مستخدمین منازل، معلولین و نیز کارگرانی که طرز کارشان بنحوي است که تمام یا قسمتی از مزد ودرآمد آنها بوسیله مشتریان یا مراجعین تامین میشود و همچنین کارگرانی که کار آنها نوعا در ساعات متناوب انجام میگیرد، در آئین نامه هائی که توسط شورای عالی کار تدوین وبه تصویب هیات وزیران خواهد رسید تعیین میگردد. در موارد سکوت مواد این قانون حاکم است.
ماده 191 : کارگاه هاي کوچک کمتر از ده نفر را میتوان برحسب مصلحت موقتا از شمول بعضی از مقررات این قانون مستثنی نمود. تشخیص مصلحت و موارد استثناء به موجب آئین نامه اي خواهد بود که با پیشنهاد شورایعالی کار به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 192 : کارفرمایان موظفند در مهلت مقرر، آمار و اطلاعات مورد نیاز وزارت کار و امور اجتماعی را طبق آئین نامه اي که به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی میرسد تهیه و تسلیم نمایند.
ماده 193 : وزارت کار و امور اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حسب مورد به منظور تامین کادر متخصص سرپرستی درصورت لزوم به افرادي که در واحدها بعنوان سرپرست تعیین شده اند، آموزش هاي لازم را در زمینه مسائل ناظر به روابط انسانی، روابط کار و ایمنی و بهداشت کار خواهند داد. آئین نامه مربوط توسط شورای عالی کار تهیه و حسب مورد به تصوب وزراي کار و امور اجتماعی و بهداشت درمان و آموزش پزشکی میرسد.
ماده 194 : کارفرمایان کارخانه ها مکلفند در زمینه آموزش نظامی کارگران واحدهاي خود، با نیروي مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری هاي لازم را مبذول دارند.
تبصره 1 : آئین نامه اجرائی این ماده با همکاري مشترك وزارتین کار و امور اجتماعی و دفاع و پشتیبانی نیروهاي مسلح، تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
ماده 195 : به منظور تشویق نیروهاي کارگري مولد، متخصص، مخترع و مبتکر، وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است همه ساله به طرق مقتضی در مورد انتخاب کارگران نمونه سال اقدام نماید.
تبصره 1 : ضوابط اجرائی این ماده و چگونگی تشویق کارگران نمونه و نحوه اجراي آن و پیش بینی هزینه هاي متعارف مربوط، توسط وزارت کار و امور اجتماعی تعیین خواهد گردید.
ماده 196 : وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است در جهت آگاهی و شکوفائی فکري بیشتر کارگران و رشد کارهاي علمی، عملی، تخصصی در زمینه هاي علم وصنعت، کشاورزي و خدماتی، فیلم، اسلاید و آموزشهاي لازم دیگر را تدارك ببیند و این امکانات را از طریق رادیو، تلویزیون و رسانه هاي گروهی و یا هر نحو دیگري که لازم باشد در اختیار آنان قرار دهد.
ماده 197 : دولت مکلف است با توجه به امکانات خود براي کارگرانی که قصد داشته باشند از شهر به روستا مهاجرت کنند و به کار کشاورزي بپردازند تسهیلات لازم را فراهم نماید.
ماده 198 : وزارت کار و امور اجتماعی میتواند درموارد ضرورت براي تنظیم نیروي کار ایرانیان خارج از کشور، در نمایندگی هاي جمهوري اسلامی ایران، وابسته کار منصوب نماید.
تبصره 1 : وابسته کار، توسط وزیر کار و امور اجتماعی تعیین و پس از موافقت وزیر امور خارجه منصوب واعزام میگردد.
تبصره 2 : وزارتین کار و امور اجتماعی و امور خارجه و سازمان امور اداري و استخدامی موظفند پس از تصویب این قانون آئین نامه اجرائی موضوع این ماده را تهیه و به تصویب هیات وزیران برسانند.
ماده 199 : وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است ظرف شش ماه از تاریخ تصویب این قانون، آئین نامه هاي اجرائی مربوط را تهیه و به تصویب مراجع مذکور در این قانون برساند.
تبصره 1 : آن دسته از آئین نامه هاي اجرائی قانون کار مصوب26/12/1337 که با مقررات این قانون مغایر نباشد، تا تصویب آئین نامه هاي موضوع این ماده قابل اجرا میباشند.
ماده 200 : با تصویب این قانون و آئین نامه اجرائی آن، قوانین کار و کار کشاورزي مغایر این قانون لغو میگردند.
ماده 201 : وزارت کار و امور اجتماعی باید کلیه حقوق و تکالیف مذکور در این قانون را با روش هاي مناسب به اطلاع کارگران و کارفرمایان برساند.
ماده 202 : وزارت کار و امور اجتماعی مکلف است سازمان و تشکیلات خود را در ارتباط با قانون کار جدید، طراحی و به تصویب سازمان امور اداري واستخدامی کشو برساند.
ماده 203 : وزارت کار و امور اجتماعی و دادگستري مامور اجراي این قانون میباشند.
تبصره 1 : مفاد این ماده رافع تکالیف و مسئولیتهائی نخواهد بود که در این قانون و یا سایر قوانین به عهده وزارتخانه هاي ذیربط و موسسات وکارگاههاي دولتی مشمول این قانون نهاده شده است. قانون فوق که در تاریخ دوم مهرماه یکهزار و سیصد وشصت و هشت به تصویب مجلس شوراي اسلامی رسیده و موادي از آن مورد اختلاف مجلس و شوراي نگهبان قرار گرفته است، درجلسات متعدد مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی نگهبان  اصلاح و مشتمل بر دویست و سه ماده و یکصد و بیست ویک تبصره در تاریخ بیست و نهم آبان ماه یکهزار وسیصد وشصت و نه به تصویب نهائی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.

بخش نظرات اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان