close
تبلیغات در اینترنت
مقررات،معامله،كارگزار،بازار،بورس،اوراق بهادار،سهام،سازمان بورس

مقررات،معامله،كارگزار،بازار،بورس،اوراق بهادار،سهام،سازمان بورس

اسلایدر


پیغام مدیر
حسابداری علم ثبت و تفسیر معاملات، صورتهای مالی، دفاتر و اسناد و مدارك مثبته است به طوری كه افراد غیرمتخصص نیز بتوانند درك صحیح و واضحی از وضعیت مالی و مدیریتی شركت، به دست آورند.

مقررات متفرقه در بورس

فصل هفتم: مقررات متفرقه
ماده 53 : كارگزاران ، كارگزاران/معامله گران، بازارگردانان و سایر فعالان بازار اوراق بهادار مكلفند ظرف شش ماه از تشكیل سازمان نسبت به ایجاد كانون خود، پس از تصویب اساسنامه آن اقدام كنند.
ماده 54 : هیچ سهامدار حقیقی یا حقوقی، نمی تواند بیش از دو و نیم درصد 5/2 % از سهام بورس را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در مالكیت داشته باشد.
ماده 55 : هیچ سهامدار حقیقی یا حقوقی نمی تواند بیش از پنج درصد 5% از سهام شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در مالكیت داشته باشد.

ماده 56 : پس از تشكیل سازمان،" كلیه سوابق، اسناد و مدارک شورای بورس موضوع قانون تأسیس بورس اوراق بهادار تهران، مصوب 1345 ، به سازمان منتقل می شود.
ماده 57 : اموال و دارایی های سازمان كارگزاران بورس های موجود اعم از منقول و غیرمنقول، وجوه نقد، سپرده های بانكی و اوراق بهادار، حقوق و تعهدات و سایر دارایی ها پس از كسر بدهی ها و هم چنین وجوه ذخیره گسترش "بورس،" در كمیته ای مركب از رئیس "سازمان،" نماینده منتخب كارگزاران "بورس" مربوط و نماینده "شورا" احصا و حسب ضرورت و نیاز بین شركت سهامی "بورس" مربوط و "سازمان" به ترتیب به عنوان سرمایه و منابع مالی در اختیار تسهیم می شود. تصمیمات این كمیته پس از تصویب وزیر امور اقتصاد و دارایی لازم الاجرا می باشد.
تبصره: سوابق كاركنان "سازمان كارگزاران" هر "بورس،" به موجب مقررات قانون كار بازخرید می گردد.
ماده 58 : دولت اقدامات لازم براي فعال كردن بورس هاي كالايي و تطبيق آن با اين قانون و ارائه راه كارهاي قانوني موردنياز را به عمل خواهد آورد.
ماده 59 : اين قانون چهارماه پس از تصويب به طور كامل لازم الاجرا است و هيئت وزيران و ساير مراجع مذكور در اين قانون، موظف اند به نحوي اقدام نمايند كه مقررات اجرايي و سازماني و تشكيلات مناسب اجرايي اين قانون، ظرف اين مدت استقرار يافته و به تصويب رسيده باشد.
ماده 60 : پس از انقضاي مهلت هاي مقرر در اين قانون، قانون تأسيس بورس اوراق بهادار مصوب 27/2/1345 و كليه قوانين و مقرراتي كه مغاير با اين قانون است، لغو مي شود.
قانون فوق مشتمل بر شصت ماده و بيست و نه تبصره در جلسه علني روز سه شنبه مورخ آول آذرماه يكهزار و سيصد و هشتاد و چهار مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 2/9/1384 به تأييد شوراي نگهبان رسيد.

بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
طراحی سایت
شرکت طراحی سایت
آموزش ویدیویی اکسل
آموزش نمایش داده ها در اکسل
آموزش فرمول نویسی در اکسل
آموزش ابزار های کاربردی در اکسل
آموزش نرم افزار SPSS
آموزش برنامه نویسی R
آموزش Minitab
آموزش AMOS
آموزش محاسبات آماری در اکسل
ICDL آموزش
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان

تماس با ما