بورس،اوراق،سهام،امیدنامه،كارگزار،ناشر،ضامن،حسابرس،حسابداری،شرکت،عرضه

تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

تعريف حسابداري
حسابداري علم ثبت و تفسير معاملات، صورتهاي مالي، دفاتر و اسناد و مدارك مثبته است به طوري كه افراد غيرمتخصص نيز بتوانند درك صحيح و واضحي از وضعيت مالي و مديريتي شركت، به دست آورند.

اسلايد شو


شرکت کاوش فردا
  تبليغات در وب سايت ايران حسابدار

راه اندازي فروشگاه اينترنتي "وب سايت ايران حسابدار"


در فروشگاه اينترنتي ايران حسابدار شما مي توانيد از مجموعه های آموزشی در خصوص حسابداری ،بورس، نرم افزار های حسابداری و ... که توسط وب سایت ایران حسابدار برای شما کاربران گرامی تهیه شده است ،دریافت کنید .

در این فروشگاه نرم افزار هاي حسابداري را به صورت بهينه سازي شده و سالم قرار داده ایم تا با خیالی راحت استفاده کنيد .

فروشگاه ایران حسابدار خود را در قبال خرید شما مسؤل میداند و همواره پاسخگوی سوالات شما خواهد بود .


براي ورود به فروشگاه کليک کنيد .قابل توجه کاربران گرامی !!!
قابلیت برقراری تماس تلفنی با مدیریت وجود ندارد ! (پیش تر به دلیل تماس های زیاد و مکرر شما کاربران گرامی و اینکه نمیتوانستیم به همه تماس ها پاسخ دهیم ، شماره تماس از وب سایت حذف شد .)
اکنون تنها راه ارتباطی با مدیریت سایت ، فقط از طریق فرم تماس با ما و یا ایمیل irhesabdar.ir@gmail.com میباشد.لذا تقاضا داریم در صورت نیاز ، فقط از همین دو طریق با مدیریت در تماس باشید .


آیین نامه اجرایی انتشار اوراق مشاركت

هیئت وزیران در جلسه مورخ  17/4/1383 بنا به پیشنهاد وزارت خانه های صنایع و معادن و امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و به استناد ماده ( 22 ) قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع كشورو اصلاح ماده (113) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382 آیین نامه اجرایی ماده (17)  قانون مزبور را به شرح ذیل تصویب نمود:
آیین نامه اجرایی ماده (17)  قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع كشور و اصلاح ماده (113) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی .
فصل اول: كلیات
ماده 1: در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح به كار رفته است:
الف) بورس: سازمان كارگزاران بورس اوراق بهادار تهران.

ب) هیئت پذیرش: هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران.

ج) طرح نوسازی و توسعه شركت: طرح یا پروژه جدید یا مكمل كه اجرای آن به لحاظ فنی، مالی و اقتصادی توجیه پذیر باشد.

د) اوراق مشاركت: اوراق بهادار بانامی كه با مجوز بورس به قیمت اسمی مشخص برای مدت معین جهت تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز طرح های نوسازی و توسعه شركت های پذیرفته شده در بورس منتشر می شود. این اوراق بدون تضمین دولت و بانک مركزی جمهوری اسلامی ایران انتشار می یابند.

هـ ) اوراق مشاركت قابل تبدیل به سهام: آن گروه از اوراق مشاركت ناشر كه در سررسید نهایی و یا قبل از آن قابل تبدیل به سهام (در صورت لزوم) همان شركت ناشر باشد.

و) امیدنامه: سندی كه اهداف، نرخ بازده مورد انتظار، شرایط و نحوه تبدیل اوراق به سهام و سایر جزییات مربوط به« طرح توسعه و نوسازی شركت» را شرح می دهد و تصویری از آینده سرمایه گذاری برای تصمیم گیری در اختیار سرمایه گذاران (خریداران اوراق مشاركت) قرار می دهد. این سند قبل از انتشار عمومی باید به تأیید امین، حسابرس و بورس برسد.

ز) ناشر: شركت پذیرفته شده در بورس كه به موجب این آیین نامه مجاز به انتشار اوراق مشاركت می باشد.

ح) امین: بانک، مؤسسه بیمه یا هر شخصیت حقوقی مورد تأیید بورس كه از طرف ناشر انتخاب می شود تا در راستای حفظ منافع دارندگان اوراق مشاركت به ترتیبی كه در این آیین نامه مقرر است، وظایف محوله را انجام دهد. امین و ضامن می توانند دارای شخصیت حقوقی واحد باشند.

ط) عامل: شخصیت حقوقی ای كه از طرف ناشر تعیین می شود تا نسبت به عرضه اولیه اوراق از طریق بورس ، پرداخت سود علی الحساب و قطعی، بازپرداخت اصل مبلغ اوراق مشاركت در سررسید، كسر و پرداخت مالیات های مربوط و سایر امور اجرایی مرتبط با انتشار اقدام كند . ناشر و عامل می توانند دارای شخصیت حقوقی واحد باشند.

ی) ضامن: شخصیت حقوقی ای كه بازپرداخت سود علی الحساب، اصل مبلغ «اوراق مشاركت» یا بخشی از این وجوه و خرید اوراق مشاركت منتشر شده را كه در عرضه عمومی به فروش نرسیده است، تضمین می كند. ضامن با پیشنهاد ناشر و تأیید امین تعیین می شود. وجود ضامن به اختیار ناشر است كه ضروری است در امیدنامه قید شود.

ک) حسابرس: مؤسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران كه امكان سنجی فنی، اقتصادی و مالی طرح نوسازی و توسعه شركت را تأیید می كند و گزارش پیشرفت كار، نرخ بازده و دیگر اطلاعات مالی طرح سرمایه گذاری را به اطلاع دارندگان اوراق مشاركت می رساند حسابرس می تواند در عین حال حسابرس شركت ناشر هم باشد.

ماده 2: آن دسته از شركت های سرمایه گذاری كه هدف بنگاه داری و مدیریت شركت های سرمایه پذیر را دنبال نمی كنند و صرفاً به خرید و فروش سهام و سایر اوراق بهادار با هدف كسب سود اشتغال دارند، فقط برای طرح تشكیل سبد اوراق بهادار مجاز به انتشار اوراق مشاركت نمی باشند.

ماده 3: پس از دریافت مجوز انتشار اوراق و امضای قراردادهای عاملیت، حسابرسی، ضمانت (در صورت وجود) و امانت با طرف های مربوط و انتشار اوراق و گردآوری وجوه ناشر ، عامل ، حسابرس ، ضامن (در صورت وجود) و امین كلیه آثار و تعهدات ناشی از مقررات این آیین نامه و قراردادهای فی مابین را به طور كامل پذیرفته و نسبت به اجرای آن ها متعهد می باشند .

بخش نظرات اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان
تبليغات شما
فقط ماهانه 5 هزار تومان